دریافت(دانلود پاورپوینت ربات تعقیب مسیر خورشیدی 28 اسلاید)

دانلود پاورپوینت ربات تعقیب مسیر خورشیدی 28 اسلاید|40106860|eoc34022706|دانلود ربات تعقیب مسیر خورشیدی 28 اسلاید,تحقیق ربات تعقیب مسیر خورشیدی 28 اسلاید,مقاله ربات تعقیب مسیر خورشیدی 28 اسلاید,ربات تعقیب مسیر خورشیدی 28 اسلاید
این فایل درباره ی دانلود پاورپوینت ربات تعقیب مسیر خورشیدی 28 اسلاید می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

قسمتی از محتوی ورد

تعداد اسلاید : 28 صفحه

یاد او آرام بخش قلبهاست ربات تعقیب مسیر خورشیدی استاد مربوطه:سرکار خانم مهندس لنگری نام دانشجو:منیژه برزگران Robot-line-follower تعریف ربات: ربات یک سیستم الکترومکانیکی است که حداقل یکی از رفتاهای انسان را تقلید نماید.
بر اساس این رباتهای مختلفی طراحی و ساخته می شوند.
مانند رباتهی فوتبالیست - جنگجو – مین یاب و.
.
.
.
و رباتهای تعقیب خط نیز بر این اساس قابل تعریف هستند.
انواع ربات: رباته با توجه به نوع پردازنده بکاررفته در آنها به دو نوع هوشمند وریموت کنترل تقسیم می شوند که نوع ریموت کنترل توسط نیروی انسانی کنترل می شود و در نوع هوشمند کلیه فرآیندهای تصمیم گیری بر عهده پردازنده ربات می باشد.
پردازنده با توجه به عملکرد ربات می تواند کامپیوتر – میکرو کنترلر – میکرو پروسسور یا ریز رایانه باشد.
ربات تعقیب خط ربات تعقیب مسیر چیست؟
ربات تعقیب مسیر[1] ماشینی است كه می‌تواند یك مسیر را دنبال كند.
مسیر می‌تواند مرئی باشد مانند یك خط مشكی بر یك سطح سفید ( تعقیب خط) و یا نامرئی مانند یك میدان مغناطیسی در فضای آزاد.
هدف طی مسیر با بیشترین سرعت و كمترین خطا نسبت به مسیر تعیین شده‌است.
كاربردهای علمی یك چنین رباتی شامل اتومبیل‌‌های خودكار كه جاده را از طریق یك مسیر راهنمای مغناطیسی دنبال می‌كند، رباتهای كارگر كه در كارخانه‌ها مسیر مشخصی را از طریق خطوط رنگی حك شده بر كف آن طی می‌كنند و غیره می‌شود.
[1] Line follower ربات تعقیب خط، ربات ایده‌الی برای ربات‌سازان آماتور می‌باشد.
حس‌كردن خط و واداشتن ربات به حركت بر روی آن، به همراه اصلاح دائمی حركتهای نادرست از طریق یك مكانیزم فیدبك، یك سیستم حلقه بسته ساده را ایجاد می‌كند.
یک ربات از قسمتهای زیر تشكیل شده‌است: -واحد ورودی-خروجی برای ارتباط با محیط پیرامون -واحد حسگرها برای جمع‌آوری سیگنالها و داده‌های مختلف از محیط -واحد ادراك حسگری برای استخراج اطلاعات مفید و تفسیر و بیان آنها -واحد هوش ماشینی برای بیان دانش، استدلال، برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری و پیش‌بینی -واحد كنترل برای كنترل زیر سامانه‌های مختلف ماشین هوشمند -واحد محركها برای اعمال فرامین صادر شده به ربات و محیط -واسط ارتباطی برای ارتباط واحد‌های مختلف ربات با یكدیگر و ارتباط آن با محیط پیرامون پیشرفت و توسعه چنین رباتهای هوشمندی نیازمند همراهی فناوری و بكارگیری درست و كارآمد مفاهیم هوش مصنوعی در آنها می‌باشد.
آناتومی ربات اجزای اصلی یک ربات به شرح زیر است: -قسمت مکانیکی مفصل بندی شده[1] -عملگر[2]ها -سیستم اتقال نیرو[3] -حسگر[4]ها -کنترلر[5] -منبع تغذیه[6] سیستم مکانیکی مفصل بندی شده این بخش بدنه و ساختار اصلی ربات را تشکیل می دهد و ربات از طریق آن بر محیط اطرافش تاثیر فیزیکی می گذارد عملگرها عملگرها اجزای محرک ربات هستند و انرژی مکانیکی و حرکتی ربات را تامین می‌کنند.
عملگرها براساس نوع حرکت عموما به دو دسته خطی و دورانی تقسیم می‌شوند.
از منظر دیگر می‌توان آنها را به انواع الکترکی، هیدرولیکی، و پنیوماتیکی تقسیم بندی نمود.
سیستم انتقال نیرو سیستم انتقال نیرو واسطی میان عملگرها و قسمتهای مکانیکی هستند و نقش انتقال انرژی از عملگر به


مطالب دیگر:
تاریخچه دانشکده بهداشتتاریخچه کاغذ و طرز تهیه آنتاریخچه مکانیسم‌های دفاعیتاریخچه و کاربردهای اپیدمیولوژیتاریخچه بهداشت1تاريخ پلوراليسمتاريخ‌ رده هاي D، E،Fتازه ها و كاربردهاي هوش مصنوعیتاسیسات الکتریکیتأسيس و مديريت بنگاه اقتصاديتاسيسات بازيافت موادتاسيسات وتجهیزات استخر شناتاكيد بر اجراي قراردادهاي EPCتامین منابع مالی برای کسب و کارتايپ كتاب حقوق اسلاميتايمرهاتب خرگوشتب خونریزی دهنده کریمه کنگوتب خونریزی دهندهتب مالت یک تهدید جدیتبادل بين دو فازتبار شناسی وهابیتتبدیل سیستم عنعنوی بته یی به سیستم چیلهتبدیل فوریه Fourier Transformتبدیل فوریه سیستم های زمان پیوسته